Пилинг за стапала: петите ќе ви изгледаат неверојатно!

Како да го подобрите изгледот и здравјето на вашите пети – Потребно е да ја користите оваа паста и петите ќе ви изгледаат неверојатно, мора да прочитате како!

Ако имате проблем со испукани пети, спаѓате во поголемиот дел од луѓето над 30 години и знаете колку тоа може да биде проблематично.

Можеби некогаш сте пробале неколку домашни средства за кои сте прочитале или слушнале дека може да ви помогнат со овој проблем, но не сте успеале да ја постигнете вашата цел.

Loading...

Овој рецепт ќе ви помогне да се ослободите од испуканите пети на природен начин користејќи само неколку состојки кои можете да ги прочитате во продолжение.

Потребни состојки:

10 таблети аспирин (од 300 мг)
250 мл медицински алкохол (75%)

Постапка:

Таблетите сомелете ги или издробете ги во прав па измешајте ги со 250 мл ракија или медицински алкохол и оставете смесата да одлежи 1-2 дена.

Секоја ноќ протресете го препаратот а после два дена натопете парче газа и ставете го на петите, завиткајте ги стапалата со најлон кеса и обујте чорапи. Оставете преку ноќ.

Наутро измијте ги нозете со млака вода, избришете ги и ставете хранлив крем за кожа или глицерин. После само 10 третмани ќе бидете изненадени од резултатите.

Loading...