Пилешко со шунка и кашкавал – превкусно!

Потребни состојки:

300-400 г пилешко месо

Шунка

Кашкавал

Црн пипер, сув зачин, масло за пржење

За бешамел сос:

30 г путер

30 г брашно

2 чаши млеко

Малку мускантно оревче

Постапката за приготвување погледнете ја во видеото:

 

Претходна статијаИванско цвеќе: рецепти за лекување на црн дроб, псоријаза и воспаление на урогенитален тракт
Следна статијаОВАА НАМИРНИЦА ЛЕКУВА ГАСОВИ И ПОДУЕНОСТ: Само 1 лажица секојдневно за здрав стомак