Пилешко рижото со пченка: Лесно јадење со кое не можете да згрешите

Кога го приготвувате рижото, не мора стриктно да се држите според рецептот, туку слободно можете да комбинирате, да додавате или одземате состојки кои вие си ги сакате.

Јадењето е многу лесно, а може да се приготви од зеленчук кој што го имате во моментот, пилешко и ориз. Овојпат е приготвен со пченка шеќерец од конзерва 300 г. Пилешкото месо може да биде бело месо, батаци со карабатак, а оние кои сакаат крилца, може да ги наредат одозгоре во тепсијата, преку риото и убаво да ги запечат во рерна.

Потребни состојки:

600 г пилешко бело месо без кожа и коски
2 средни главици кромид или 1 голема
1 лажица сув зачин
100 мл масло
2-3 моркови
1 шолја грашок (или 2 шолји мешавина за руска салата)
1,5 шолја ориз
1 конзерва пченка од 300 г
сол и црн пипер по вкус

Постапка:

Loading...

Исечкајте го пилешкото на коцкички, па загрејте го маслото и пилешкото пропржете го додека да добие златно жолта боја до светло кафеава.

Извадете го месото, а во истата маснотија пропржете го ситно сечканиот кромид додека да застакли и карамелизира.

Во пржениот кромид додадете го зеленчукот и налејте малку вода, колку да се покрие, па оставете да се динста 15-тина минути, со повремено додавање топла вода.

После 15-20 минути додадете го оризот, па налејте вода колку да се покрие.

Гответе на умерен оган и полека мешајте и долевајте по малку вода додека оризот да биде сварен.

На крај додадете го пропрженото бело месо и пченката. Посолете и запиперете по вкус, па промешајте. Треба да остане сочно, Послужете топло.

Loading...