-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија.

Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и вкусен напиток кој истовремено ќе ви помогне да го елиминирате вишокот ​килограми и масните наслаги.

Потребни состојки:

1 лимон
1 краставица
1 лажица рендан ѓумбир
1 лажица алое вера
1 китка магдонос
½ чаша вода

Постапка:

Едноставно сите состојки изматете ги во блендер и испијте го сокот пред спиење.

Во продолжение, уште еден ​рецепт ​за смуди кој ќе ви помогне да ги прочистите цревата!

-Активирање на дебелото црево и неговата перисталтика:

За сите кои имате хроничен проблем со варењето и кои патат од долготрајна опстипација, Малахов советува:

РЕЦЕПТ

1 грст свеж спанаќ, убаво измиен
1 чаша кисело млеко

Постапка:

Состојките ставете ги во блендер и миксајте додека да добиете изедначена смеса.

Употреба:

Наутро и навечер пијте по една чаша од овој напиток.