Во далечната 1972 година, еден монах од Тибет открил неверојатен рецепт, ресиси 5 000 години стар. Лекува бројни болести, но многу е силен, па затоа треба да се користи само еднаш во 5 години!

Се верува дека лекот:
-ги чисти артериите и белите дробови,
-ја лекува импотенцијата,
-синусите,
-високиот крвен притисок,
-артритис,
-ревматизам,
-гастритис,
-хемороиди,
-помага за слабеење,
-го подобрува видот и слухот и
-одлично го подобрува метаболизмот.

За да ја направите оваа моќна тинктура, ќе ви биде потребно:

350 г лук
200 мл добар алкохол или рум
*Ако одлучите да користите алкохол, бидете сигурни дека не содржи метанол и бензалкониум хлорид.

Постапка:

Исчистениот лук сомелете го. Измешајте го со алкохолот во стакленото шише или тегла, па оставете го да отстои 10 дена.

Потоа процедете и повторно вратете во стаклен сад, па оставете го во фрижидер да отстои уште два дена.

Начин на употреба:

Оваа тинктура не е дозволено да се употребува повеќе од 12 дена. Се консумира според одредена шема, по неколку капки од тинктурата во чаша вода, пред појадок, пред ручек и вечера.

Првиот ден ставете една капка пред појадок, 2 пред ручек и 3 пред вечера. Погледнете ја табелата.