Првиот симптом за проблем со кардиоваскуларниот систем, затнати артерии, аневризма, болно срце, лоша циркулација – е слаба потенција кај мажите и еректилна дисфункција.

Прочитајте ја оваа интересна исповед за еден маж кој имал потешкотии со ерекцијата и како тој го решил својот проблем.

Рецептот ќе го прочитате најдолу во текстот, а сите потребни билки се лесно достапни, можете да ги купите од Билна или друга подобро снабдена аптека.

Голем број мажи имаат проблем со потенцијата, а тие работи може да бидат доста непријатни. Меѓутоа решението понекогаш се наоѓа онаму каде што најмалку го очекувате.

Имено, извесен П.С., многу случајно дошол до решение на својот проблем со потенцијата. Ова е неговата приказна:

„Отидов кај еден билкар поради болки во долниот дел на грбот. Отидов кај него по препорака, а инаку веќе подолго време имам проблем со постигнување на ерекција, меѓутоа, за тоа никој ништо не знаеше.

Неколку девојки ме оставија во последните неколку години бидејќи немавме редовен секс.

Чичкото ме прегледа со некоја своја биоенергија. Се’ ми изгледаше сомнително. Но, тогаш ме праша нешто од што се смрзнав.

-Момче! А, ти со девојките, слабо? Не стискаш ништо? – ми рече и кратко ми објасни дека моите болки во грбот со потенцијата се поврзани.

Што можев. Му ја кажав вистината и му раскажав како што е. Ми даде некој народен рецепт и ми даде упатства што треба да правам.

Штом се вратив, ги набавив потребните состојки и почнав да го пијам лекот. Навистина неверојатно, ама ерекцијата ми се врати истиот ден, а болките во грбот речиси скроз исчезнаа.

Ви го давам рецептот, па ако имате слични проблеми можеби ќе ви помогне.“

ЧАЈ ЗА ПОТЕНЦИЈА: направете мешавина од балканска чубрица (Satureja montana), босилек и коприва, така што еднакви делови од сувите билки добро ќе ги измешате во некоја тегла.

Една полна супена лажица од оваа мешавина прелијте со 300 мл зовриена вода, додадете прстофат срн пипер и прстофат цимет, па оставете да отстои 15 минути.

Чајот консумирајте го трипати дневно по 100 мл, половина час пред јадење.

СМЕСА ЗА ПОТЕНЦИЈА: во тегла од домашен мед изрендајте еден свеж корен од ѓумбир, додадете една рамна лажица сув рузмарин и три полни лажици мелени ореви.

Оставете да отстои на собна температура неколку дена и консумирајте по една лажица наутро и навечер.

Ништо не ве чини да пробате. Можеби ќе ви ја врати насмевката на лицето, а и на вашата поубава половина.