Никогаш веќе да не ве боли: природен лек за астма, бронхит, срце, ишијас и несоница

Постојат бројни природни производи кои можат да помогнат за разни здравствени тегоби.

Затоа ви откриваме еден домашен рецепт кој со своите лековити својства успешно помага за лечење на многу болести.

Потребни состојки:

500 мл млеко со ниска масленост

2 лажички кафеав шеќер

10 чешниња лук, излупени и исечкани

250 мл вода

Постапка:

Во еден сад ставете ги млекото, водата и лукот, па загревајте на умерена температура.

Оставете полека да вари и гответе додека половина од течноста да испари. Потоа процедете и додадете кафеав шеќер.

За најдобри резултати се пие додека е топло.

Се пие по потреба.

Претходна статијаМорав да ги направам 2 пати во 2 дена – на моите деца им се омилени: Рафаело коцки
Следна статијаПригответе ги оризот и пилешкото на овој начин и ќе добиете ручек за чиста десетка