Неверојатен рецепт кој го намалува подуениот стомак во рекордно време

Нема сомневање дека на сите им пречи големиот, тркалезен, подуен стомак. Ако го имате овој проблем, знаете дека создава чувство на непријатност, а истовремено, не можете да се ослободите безо ниту лесно.

Сепак, постои рецепт кој може да направи чудо за вашиот подуен стомак.

Овој напиток е најлесниот начин да се ослободите од желудочното подување. Се нарекува Саси вода, а името го добила по својот творец, Синтија Сас. Овој одличен рецепт кој речиси има нула калории, ја претвора обичната вода во “топач на сало”.

Покрај тоа, Саси водата ја подобрува и урамнотежува дигестијата, го подобрува и јакне целокупното здравје.

Синтија Сас исто така составила и диета која ја нарекла “Flat Belly диета” која одлично оди во комбинација со Саси водата. Треба да се земе во предвид задржувањето на водата и рамнотежата на електролитите, па дури и ако се пијат 8 чаши вода секојдневно.

Потребни состојки:

1 краставица
1 лимон
1 лажица рендан ѓумбир
12 листови нане
2 литри вода

постапка:

Краставицата измијте ја добро, излупете ја и исечете ја на тркалца, а исто така и лимонот. Сите состојки измешајте ги во водата и оставете да отстои еден ден во фрижидер.

Употреба: 8-10 чаши дневно.

Саси водата содржи можни состојки кои го намалуваат апетитот, ја подобруваат дигестијата и ја елиминираат подуеноста. Пробајте и уверете се, ефектите се неверојатни!

Претходна статијаИнспиративни идеи за уредување на мини градина на вашата мала тераса – погледнете
Следна статијаПита на вода со печурки и готови кори – со апетит ја јадат и оние кои не постат