Најдобриот напиток за слабеење со кој можете да намалите и до 15 кг месечно!

Освен што е добар за слабеење, одлично делува и врз целокупното здравје.

Состојките кои  влегуваат во состав се многу здрави: Чиа семето  поволно делува врз здравјето, бидејќи поседува големо ниво на омега 3 масни киселини, протеини, калциум и  влакна.

Делуваат како антиоксиданси. Лимонот  содржи доста витамин Ц, минерали како што се калциум, калиум, железо.

Потребни состојки:

Loading...

1 лимон – сок
1 лажица чиа семе
1 лажица мед
250 мл вода

Постапка:

Потопете ги семињата во ладна вода да отстојат 1 час или оставете ги да преноќат во водата.

Потоа наутро ставете ги во  блендер и  помешајте ги со останатите состојки.

Конзумирајте го овој напиток во   утринските часови. Подобро ќе се чувствувате, а ќе ви помогне да го намалите нивото на шеќер и  холестеролот во крвта.

Loading...