Потребни состојки:

4 средни тиквички исечени на тркалца

300 г брашно +-

3 јајца

1 шолја ориз

1 главица кромид

600 мл млеко +-

400 г мелено месо

Сол, црн пипер, црвен пипер во прав

Маст и масло

Погледнете го видео рецептот: