Потребни состојки:

6 парчиња сув леб

70 г кашкавал

70 г сирење

400 г кисело млеко

1/2 лажичка сода бикарбона

шарена сол по вкус

20 г путер

4 јајца

Постапката погледнете ја во видеото: