МОНТЕ КОЛАЧ – едноставен, евтин, кремаст колач без печење

Потребни состојки:

1 литар млеко

1 пудинг од ванила

4 лажици брашно

150 г путер/маргарин

100 г бело чоколадо

2 ванилин шеќер

7 лажици шеќер

200 г бисквити

За глазура:

20 мл слатка павлака за шлаг

230 г чоколадо црно за готвење

Деталите погледнете ги во видеото:

Loading...