Многу добар рецепт за посни пиперки – прсти да излижеш! Кога еднаш ќе ги пробате, секогаш вака ќе ги правите

Потребни состојки:

12-15 пиперки (а може и суви)

200 г варен ориз

150 г праз

150 г морков

150 г рендан компир

Зачин, црн пипер

2-3 лажици ајвар

200 мл доматен сос

2 домати на тркалца

100 мл масло

4 чешниња лук

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаМали питички со сирење како пирошки кои се прават со готови кори – одлична закуска!
Следна статијаНајдобрите чоколадни обланди во светот!