Мед и сода бикарбона: Овој лек ги уништува и најопасните болести ако се користи на следниот начин

Терапија против канцер со мед и сода бикарбона – само за 1 месец нема да ви се верува какви резултати ќе добиете!  Ова е рецептот кој е најсподелуван последниве неколку години на сите социјални мрежи. -Во текот на терапијата потребно е да избегнувате месо, шеќер и бело брашно.

Идејата за мешање на сода бикарбона со мед или јаворов сируп, може се чини контрадикторна, бидејќи се верува дека клетките на ракот се хранат со шеќер. Научниците велат дека на сите клетки за раст и развој им е потребен шеќер, вклучително и на канцерогените.

Меѓутоа, истражувачите после 60 години заблуда сфатиле дека сите нивни истражувања се базирале на погрешна претпоставка. Во овој случај шеќерот делува поинаку. Имено, клетките на ракот не успеваат да го искористат шеќерот за раст, бидејќи сода бикарбоната веднаш ги убива.

Јаворовиот сируп (медот) се движи кон клетките на ракот, за кои се верува дека трошат 15 пати повеќе глукоза во однос на здравите клетки, а со помош на сирупот, содата навлегува во малигните клетки.

Постапка: Измешајте сода бикрбона и јаворов сируп (мед) во однос 1:3, загрејте и мешајте на многу тивок оган, околу 10 минути. Консумирање: Три мали лажички дневно, правилно распоредени во текот на денот, најмногу 2 месеци. Во текот на оваа терапија потребно е да одбегнувате месо, шеќер и бело брашно.

ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ – Иако на пазарот може да се најдат огромен број производи наменети за овој женски проблем, сепак дерматолозите препорачуваат еден природен лек кој е поефикасен од се’ друго што може да се купи. Станува збор за смеса од сода бикарбона со мед.

Едноставно измешајте ги овие две состојки во однос 1:1, додадете малку вода и ставете на оган да зоврие. Откако ќе почне да врие, варете уште 2-3 минути, па оставете малку да излади.

Кога ќе биде млака смесата нанесете од неа од зафатените места и нежно масирајте без поголеми притискање за да не дојде до пукање на капиларите. Масирајте околу 3 минути па исплакнете со млака вода.

Претходна статијаОнколог кој оперирал преку 2500 тумори, и самиот заболел од рак на желудник: Еве како тој се бори со болеста
Следна статија20 животни совети од Русин кој доживеал 104 години: „Не купувајте минерална вода од 2 причини„