Дами, пред да започнете да го читате овој текст, би сакале да ви поставиме едно прашање:

Дали сакате да дознаете еден едноставен трик, со кој вашата коса ќе започне да расте како луда и сите околу вас ќе бидат љуборни на вашиот сјај и волумен?

Па, доколку вашиот одговор е да, во оваа статија ќе се обидеме да ја споделиме оваа тајна со вас!

Ќе дознаете како да го направите најдобриот и најмоќниот домашен лек кој ќе направи вашата коса да расте како луда! Сите жени во светот сакаат да имаат совршена коса. Но за жал, реалноста е малку поинаква…

Зошто? Бидејќи современите третмани на коса како што се: фенирање, пеглање и боење може да и наштети на вашата коса и да влијае врз квалитетот на влакното.

Вашата коса доколку е многу третирана може да изгледа сува, кршлива, расцветана и оштетена.

Значи, ако забележите дека вашата коса ги губи својот сјај и волумен, тогаш обидете се со овој рецепт. Ќе бидете задоволни.

Треба да знаете дека овој домашен лек е целосно природен и исто така, ќе го спречи и забави процесот на губење на косата. Овој лек ќе промовира здрав раст на косата, а неверојатните резултати ќе ги забележите по само неколку дена.

Ако го користите овој лек 1 месец, вашата коса ќе биде здрава и густа, а нејзиниот квалитет значително ќе се подобри.

Потребни состојки:

2 лажици масло од рицинус

1 жолчка од јајце

1 лажица мед

Постапка:

Измешајте ги сите состојки, а потоа масирајте ја косата со текстурата. Ставете капа или најлонска кеса на главата и оставете така 2 до 4 часа, или преку ноќта.

Измијте ја косата со шампон. Постапката повторувајте ја 1 до 2 пати неделно во текот на 2 месеци!

Забелешка: рецептот за овој домашен лек многу лесно се приготвува. Само треба да ги следите едноставните инструкции.

Погледнете го видеото подолу и не заборавајте да ја споделите оваа статија со вашите пријатели. Ви благодариме!