Потребни состојки:

200 г путер/маргарин

320 г брашно

4 жолчки

150 г шеќер

кора од лимон

Фил 1: џем од кајсии

Фил 2: 

4 белки

180 г шеќер

120 г мелени ореви

преку 80 г сечкани ореви

Постапката погледнете ја во видеото: