Постојат многу природни производи кои можат да помогнат за разни здравствени проблеми.

Ова е еден домашен рецепт кој со своите лековити својства успешно помага во заздравување, закрепнување и лекување на многу болести.

Потребни состојки:

500 мл млеко (козјо или млеко со ниска масленост)

2 мали лажички кафеав шеќер

10 чешниња лук, излупени и исечкани

250 мл вода

Постапка:

Ставете го млекото, водата и лукот во еден лонец, промешајте добро и ставете на умерен оган.

Полека нека се готви и вари додека половина од течноста да испари.

Потоа процедете и додадете кафеав шеќер.

За најдобри резултати е најдобро да се пие топол напитокот.

Ова е количина за една доза, но вие можете да си го приготвувате секојдневно, до ослободување од тегобите.