Лек за бронхит и тешки болести, рецептот ми го бараа и доктори

Терапијата трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба да е подготвена и да започнете да ја правите третата.

Втората и третата доза се пијат со супена лажица а само првата со кафена.

Лек за сите болести: рецептот ми го бараа и доктори од Австралија, а сега ви го откривам и вам! Кога не помагаат лекарствата-ова помага!

Loading...

„Овој лек е многу стар и на многумина им помогнал за повеќе потешки болести.

Дека лекува бронхитис ви гарантирам од искуство на моја пријателка, која со години боледуваше и на крај заврши со пневмонија.

И покрај толку внимавање и разни антибиотици, сепак секоја година ја повторуваше болеста. И тоа се случуваше се’ додека не го откри овој лек.

Овој рецепт не и помогна само на неа, туку и на сите други на и кои им беше потребен и го консумираа.

Дури почнавме и како леток да го споделуваме. Кога не помагаат никакви лекарстава – ова помага!

На роднина од Австралија му го испратив зошто со години не му помагаа никакви лекарста за болеста што ја имаше, а од овој лек оздраве.

Тамошните доктори веднаш му го побарале рецептот.“ – раскажува читателка за НМД.мк

Овој лек лекува:

-Туберколоза, бронхитис и сите други белодробни болести,

-чир во стомакот,

-внатрешни воспалителни процеси,

-грип,

-ангина,

-цисти и миоми,

-хронични болести кои со години не можат да се излечат,

-го зајакнува имунитетот,

-проблеми со цревата.

Потребни состојки (за една доза):

-500 г Дифка-Цикорија, * кафето можете да го купите во Краш или во некоја од подобро снабдените продавници за здрава храна

-700 мл старо црно вино, над 3 години

-500 мл чист алкохол

-300 г Алое кактус(листовите се мелат или блендираат. Билката треба да бида стара 1-5 години, колку е постара толку е полековита. Не смее да се полева 5 дена пред употреба).

-400 г цветен мед со саќе

Постапка:

Алоето го мелете и правите смеса од сите состојки. Го ставате во голема тегла завиткана во црна кеса и го оставате да стои во темна просторија 5-7 дена.

Потоа смесата се цеди низ пластична цедалка, се меша со дрвена лажица и се собира во темни шишиња кои се затвораат и се чуваат во фрижидер.

Начин на употреба:

Првите 5 дена: се пие трипати по една кафена лажичка два часа пред јадење (кога се прима лекот не смее два часа ништо да се јаде).

Понатаму се зема по една супена лажица, 1 час пред јадење, исто така, трипати дневно.

*најдобро е да се процедува количина која е доволна за 7-8 дена.

Терапијата трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба да е подготвена и да започнете да ја правите третата.

Втората и третата доза се пијат со супена лажица а само првата со кафена.

Коментар на Јадранка Заовска:

”Odlicen, odlicen post, nema sto I jas go pravam istiot recept, samo aloeto e 600-700gr.i dodavam ako e za zeludnik, debelo crevo I.t.n crven kantarion, ako e za bronhit sve koren bel slez I.t.n prezadovolna sum, ne samo jas tuku I za tie sto sum go pravela. Pozz”

Коментар на Јасмина Марковска:

”So godini go spremam,benefitite se ogromni,no jas go spremam so cikorija od Bilna apteka,a nema da se slozam so divka cikorija od Kras bidejki taa e tehnoloski obrabotena(pecena),i po mojot recept ne e cist alkohol tuku domasna rakija so pomalku stepeni,i moze da se dodade 100 gr crven kantarion za zenski bolesti,a spored mojot recept ,alojeto se vitka vo aluminijumska folija i fermentira 7dena vo frizider pa se blendira….kako i da e,lekot dava rezultati”

Коментар на Ане Ристовска:

”Jas ovoj recept go piev za cokoladna cista i se izleciv”

Коментар на Pale Gugusovska Zdravskova

“Vo mojot recept ima i morsko orevce – drugite sostojki se isti osven alkoholot e 400 grama a od morskoto orevce meleno go zimam jas edna kafena lazicka se stava”

Ова е летокот кој се споделува од 19– година:

Loading...