Конечно го имаме најдобриот рецепт за ситни колачи – ЛИМОНЧИЊА – излегуваат 80 парчиња!

Тестото е супер ровко, поднесува секаков фил, лесно се обликува и што е најважно – не пука при печењето. Еден од ретките колачи кои изгледаат толку природно, како да сте ги набрале од дрво, а не од рерна. Наместо маст или путер, може да се користи намесни маргарин за колачи.

Во зависност од величината на лимончињата, излегуваат околу 60-70-80 парчиња! Бидејќи денес има различни видови на рерни, со и без фен, плински, електрични и слично, мора да го приспособите печењето според вашата рерна за да останат колачињата светли. Може да ги замрзнувате пред боењето, па да ги вадите по потреба.

Loading...

Потребни состојки:

500 г брашно
50 г маст/путер/наменски маргарин
100 г шеќер
1 мала лажичка сода бикарбона
1 ванилин шеќер
150 мл млеко
½ прстофат сол
2 жолчки
кора од лимон

за фил:

2 белки
200 г мелен бадем/лешник
2 ванилин шеќер
130 г шеќер
кора од 2 лимони
1-2 лажици рум или мараскин/сок од лимон/лимончело/ракија

за боење:

жолта боја во прав
300 мл млеко
200 г ситен кристален шеќер
1 лажица мараскин/рум/лимончело..

Постапка:

Од сите состојки замесете тесто и оставете го во фрижидер, убаво да излади 2 часа. Прво добро измиксајте ги јајцата, путерот на собна температура, шеќерот и рендана кора од лимон, а потоа постепено додавајте го брашното помешано со сода бикарбона (или прашок за печиво), а на крај, со последното додавање на брашното, тестото замесете го рачно.

Откако ќе отстои 2 часа во фрижидер, развлечете го во тенка кора (може и на машина), па сечете кругови со модла или чаша, со величина по ваша желба. На секој круг се става по лажичка фил.

Потоа кругот се дипли како што е прикажано на фотографијата, се превртува и краевите се притискаат како бонбонче, па се добива форма на лимонче.

Колачите редете ги на плех обложен со хартија и печете ги на 160 степени околу 20 минути. Ако ви е многу силна рерната, печете ги 12-15 минути или намалете на 150 степени.

Изладените лимони натопете ги во млеко, во кое претходно сте додале боја и мараскино(или рум). Потоа валкајте ги во шеќер.

ФИЛ: Изматете ги белките и шеќерот, па потоа додадете ги мелените бадеми и зачините. Ако ви се чини дека филот е редок, тогаш додадете 1-2 лажици лебни трошки (презла).

Уште една мала напомена: Кога тестото ќе го извадите од фрижидер, уште еднаш премесете го, со прстофат брашно, па дури тогаш развлекувајте го и сечете кругови.

Врвовите на лимончињата можете малку да ги обоите со зелена боја.

Loading...