Комбинација од ванила, бело чоколадо и лешник: потсетува на Рафаело

Потребни состојки:

5 белки

150 г шеќер

100 г кокос

50 г брашно

1/2 печиво

250 мл млеко за преливање

За крем:

750 мл млеко

5 жолчки

4 лажици шеќер

1 пудинг од ванила

2 лажици густин

2 лажици брашно

100 г бело чоколадо

1 ванилин шеќер

100 мл слатка павлака или 1 шлаг

1/2 путер/маргарин

малку кокос за наросување

препечен лешник или бадем по желба

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаЧоколаден пудинг без шеќер и брашно од кој ќе слабеете
Следна статијаСтавете гранче во косата: оваа билка го подобрува мозокот за 70 проценти