Колачиња кои се топат во уста, готови се за 15 минути

Потребни состојки:

220 г брашно

120 г путер на собна температура

100 г шеќер

1 пудинг од ванила Dr.Oetker

2 жолчки

2 лажици млеко

За наросување и декорација:

3 лажици шеќер во прав

1 ванилин шеќер

Постапка:

Брашното ставете го во сад за матење, додадете ги сите останати состојки и со миксер со маталки за тесто соединете ја смесата.

Тестото ќе има жолта боја поради пудингот и фино ќе се моделира.

Обликувајте валјак со дебелина од 2 см. Сечете парчиња со дебелина од 1 см, па со рака обликувајте ги колачињата.

Два плеха од рерна обложете со хартија за печење а рерната загрејте ја на 180 степени.

Обликуваните мали колачиња редете ги во плех на одредено растојание. Печете ги 12 минути.

Кога се печени оставете ги да изладат во плехот а потоа наросете ги со шеќер во прав и ванилин шеќер.

Чувајте ги во лимена кутија.

Претходна статијаНОВОГОДИШНА ЕЛКА од тесто и нутела со лампиони од бонбони
Следна статијаНајефикасниот лек за болни зглобови и колена што го има запишано Баба Ванѓа