Кога ќе ја изедете оваа смеса, функцијата на целиот мозок значително се подобрува: најсилниот природен лек осмислен досега! Го подобрува памтењето за 80%, ги топи масните наслаги, ги подобрува видот и слухот.

Ова е еден од најмоќните природни лекови кој не само што ќе ви подобри памтењето за неверојатни 80%, туку истовремено ќе успеете да ги стопите масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, го елиминира уморот, дава позитивна енергија и го поттикнува развојот на добрите бактерии во цревата.

Потребни состојки:

125 г рен

4 лимони

3 лажици мед

2 лажици цимет

2 см корен од ѓумбир

Постапка:

Во блендер измиксајте го ренот и ѓумбирот или изрендајте ги на ситно ренде.

Исцедете го сокот од лимоните и додадете ги во смесата, па заедно со циметот и медот добро промешајте да се изедначи.

Смесата складирајте ја во стаклен сад.

Употреба: по една лажица, двапати дневно пред оброк, наутро и навечер на гладен стомак. Доколку вежбате, консумирајте пред тренинг за да ви даде енергија.

Консумирајте три седмици и нема да се покаете кога ќе ги забележите феноменалните резултати.