Многу вкусни мали крекери.

Потребни состојки:

1,5 шолја пиво
1,5 шолја масло
5 лажици сусам
1,5 лажичка сол
5 шолји брашно
1 прашок за печиво

Постапка:

Сите наведени состојки спојте ги и измешајте ги.

Кинете мали парчиња од тестото и печете ги на загреан тостер.

Ќе уживате во вкусот, идеална закуска!

Деталите погледнете ги во видеото: