Испрскајте од оваа течност на било која флека и таа ќе исчезне за неколку секунди

Понекогаш се соочувате со дамки кои едноставно не сакаат да попуштат. Се обидувате со разноразни средства, но, тие и понатаму се таму каде пшто биле.

Може да потрошите многу време, нерви и пари за средства за одмастување, бадијала. Ние ќе ви споделиме супер едноставно, а ненормално ефикасно решение за отстранување на дамките.

Потребни состојки:

сапун

сода бикарбона

3% хидроген

шишенце со распрскувач

сад за складирање на течноста

Чекор 1

направете мешавина од сапун и водореден пероксид во однос 1:2 (1 дел саун, два дела хидроген)

Чекор 2

Додадете една лажица сода бикарбона.

Чекор 3

Мешавината нанесете ја врз дамката и лесно протријте со четка за заби.

Чекор 4

Оставете да отстои најмалку еден час.

Чекор 5

Облеката оставете ја во корпата заедно со другите валкани алишта и исперете ги во машина.

Чекор 6

Обесете ја облеката да се исуши или во машина за сушење.

Чекор 7

Ако ви останало од средството, скалдирајте го во херметички сад и чувајте го на ладно и темно место.

Претходна статијаЛавот конфузен, ракот непредвидлив – дневен хороскоп за Петок 13
Следна статијаКако на ефикасен начин да го исчистите душекот на кој спиете од дамки и лоша миризба