Потребни состојки:

1 домат

1 јајце

Постапка:

На доматот отсечете му го врвот, извадете ја внатрешноста со лажица, изматете едно јајце, зачинете, наполнете го доматот, па печете во рерна на 180 степени околу 30 минути.

Видео: