Потребни состојки:

1 кг свински ребра

За маринада:

Сол, црн пипер

30 мл маслиново масло

1 лажица соја сосж30 мл кечап

1 лажичка мелен црвен пипер

1 прстофат мелен црвен пипер лут

1 прстофат мелена мајчина душичка

1 лажичка лук во прав

1 прстофат мајоран

1 лажичка кафеав шеќер

1 лажичка ким

 

Постапката погледнете ја во видео рецептот: