Единствени, сочни ребра со специјална маринада

Потребни состојки:

1 кг свински ребра

За маринада:

Сол, црн пипер

30 мл маслиново масло

1 лажица соја сосж30 мл кечап

1 лажичка мелен црвен пипер

1 прстофат мелен црвен пипер лут

1 прстофат мелена мајчина душичка

1 лажичка лук во прав

1 прстофат мајоран

1 лажичка кафеав шеќер

1 лажичка ким

 

Постапката погледнете ја во видео рецептот:

 

Претходна статијаБлазе вас ако сте меѓу нив: До крајот на годинава овие хороскопски знаци можат да очекуваат само убави работи
Следна статијаФини мирисни кифлички меки како пена – многу повкусни од пекара