Кога рецептот за овој феноменален напиток за слабеење беше објавен на Youtube, сите полудеа по него!

Станува збор за рецептот на Петар Карвел кој пак го добил од славниот британски хомеопат, па не е ни чудо што за многу краток временски период го прегледале речиси два милиони луѓе.

Имено, дури и ако не сте љубител на зеленчук, мора да знаете дека природните сокови се одличен начин да внесете хранливи материи во вашиот организам.

Но, ако покрај тоа ги искомбинирате и вистинските намирници, ќе добиете моќен напиток кој ги топи масните наслаги од стомакот и го чисти организмот од натрупаните токсини.

Затоа побрзајте во набавка на намирници и пригответе го овој одличен напиток.

Потребни состојки:

1 големо цвекло

2-3 свежи моркови

4-5 гранчиња целер

1 грст свеж спанаќ

1 јаболко

1 свежа краставица

2 ротквици

1 корен од свеж ѓумбир- 1 см

1 лимон.

Постапка:

Исчистениот зеленчук и јаболкото исцедете ги во соковник и добиената течност испијте ја!

Сокот е најдобро да го консумирате наутро.

Од овие намирници ќе добиете 500 мл сок.

Оние кои го пробале овој напиток велат дека е толку хранлив што може да замени мултивитаминска таблета, па и цел појадок.

Погледнете го видеото и пробајте го рецептот, ќе ве воодушеват резултатите.