– Ги убива паразитите и бактериите во телото, особено помага при габични инфекции

Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето биле болни од секакви видови на болести и епидемии.

Тоникот е всушност антибиотик што ги убива сите бактерии.

Исто така, има моќна антивирусна и антигабична формула, ја зголемува циркулацијата на крвта во телото, ја зголемува и циркулацијата на лимфниот проток во сите делови на телото. Ова е одличен лек за кандида.

Овој тоник им помогнал на многу луѓе да се излечат од многу вирусни, бактериски, габични и паразитски болести! Неговата сила, никако не треба да се потценува.

Тајната се крие во моќната комбинација од високо квалитетни природни и свежи состојки!

Забелешка:

Можете да носите ракавици за време на подготовката, особено при ракување со лутите пиперки.

Бидете внимателни, мирисот е многу силен и веднаш може да ги стимулира вашите синуси и да ги прочисти.

Потребни состојки:

*700 мл свежа јаболкова киселина (секогаш користете органска, домашна)

*¼ чаша ситно сечкан лук

*¼ чаша ситно сечкан кромид

*2 свежи лути пиперки, чили

*Рендан ѓумбир ¼ чаша

*2 лажици рендан рен

*2 полни лажици куркума во прав

Постапка:

Промешајте ги сите состојки во еден сад, освен јаболковата киселина. Потоа префрлете ја смесата во тегла. Најдобро е 2/3 теглата да се состои од сувите состојки, а остатокот да го дополните со оцет.

Затворете цврсто и протресете.Чувајте го садот на ладно и суво место 2 седмици.

Протресувајте по неколку пати на ден, а по 14 дена, преку газа прецедете ја течноста.

Тоникот не треба да го чувате во фрижидер, тoј и без тоа ќе трае долго време.

Екстра совет:

Можете да го користите во кујната – помешајте го со малку маслиново масло и користете го како салата или пак како гарнир.

Дозирање:

Не го разблажувајте со вода, тоа ќе го намали ефектот. Земајте по 1 лажица секој ден за зајакнување на вашиот имунолошки систем, доколку сакате да ја зголемите дозата треба да имате на ум дека дневниот максимум 1 мала чаша.

Ако се борите против сериозна болест или инфекција, земајте по 1 лажица од тоникот 5-6 пати на ден.

Овој тоник е безбеден за бремените жени и децата над 3 години, бидејќи состојките се целосно природни и не содржи никакви токсини.