Фото и рецепт: Милица Михајловиќ

Потребни состојки за тесто:

700 г брашно

80 мл масло

2 јајца

1 лажица сол

40 г квасец

120 мл топла вода

120 мл топло млеко

1 лажичка шеќер

800 г мелено месо

1 1/5 главица кромид

300 г кашкавал

Кечап, ајвар, 3 лажици песто сос.

Зачини: лук, магдонос, црн пипер, сол, црвен пипер, босилек, оригано

Видео: