ДО МАТУРА ЌЕ БИДЕТЕ КАКО МАНЕКЕНКИ: Напиток кој се пие 7 дена со многу силно дејство…

Станува збор ефикасен напиток од ѓумбир и лимон за отстранување на салото од стомакот, кој многу помага во слабеењето.

Ефектот на ѓумбирот за процесот на слабеењето е потврден многупати, а неговото дејство врз забрзување на метаболизмот е воодушевувачко.

Ѓумбирот поттикнува детоксикација и помага во забрзување на метаболизмот. Мастите побрзо се разградуваат и се телото се ослободува од нив во вид на енергија, исто како да сте почнале нов тип на тренинг.

Ѓумбирот содржи сè што е потребно за зајакнување на имунитетот и согорување на мастите, што го олеснува слабеењето.

Освен ѓумбир, за топење на масното ткиво се користи и лимонот.

Бидејќи ѓумбирот и лимонот имаат одредено заедничко дејство – двете намирници го поттикнуваат топењето на мастите и отстранувањето на отпадот од телото.

Лимонот и ѓумбирот заедно се природна формула за слабеење и топење на салото на стомакот.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 парче свеж корен од ѓумбир со големина на дланка
2 лимони

ПОСТАПКА:

Исечете го добро измиениот ѓумбир и ставете го во блендер. Прелијте го со 400 мл вода и сомелете го.

Процедете го добиениот сок низ цедалка и убаво притиснете за да излезе што повеќе сок.

Додајте исцеден сок од 2 лимони и промешајте. Вака подготвениот напиток чувајте го во фрижидер во стаклено шише.

Секогаш е подобро да го консумирате овој пијалок рано наутро за да ве разбуди, да го зајакне вашиот имунолошки систем и да го започне вашиот метаболизам.

Вака приготвениот пијалок можете да го пиете каков што е, а доколку ви е премногу силен, разредете го со вода. Деталите од постапката погледнете ги ОВДЕ.