Детоксикациската диета трае десет дена и има извонредни резултати. Ова се принципите на исхрана од докторот кој живеел 103 години.

Диетата на доктор Углов, најдобриот хирург на сите времиња, трае само десет дена, а совршено го детоксицира организмот

Еден од најголемите хирурзи на сите времиња, професорот Фјодор Углов, живеел 103 години. Тој ја практикувал “диетата за сите пригоди” и строго се придржувал до режимот.

Овој начин на исхрана тој го осмислил со цел да се прочисти организмот и на тој начин да се исфрлат отровите од телото.

Според овој хирург, не е важна само храната, туку и времето кога се земаат оброците. Еве што тој практикувал за чистење на телото:

Појадок:
Шолја црн чај или домашно кафе без шеќер. Едно варено јајце и осум суви сливи. Сливите секогаш треба од вечер да се потопуваат во вода.

Ручек:
Двеста грама варено пилешко или немасно месно или риба. Сто грама свежа или варена зелка или морков.

Ужина:
Триесет грама тврдо кравјо сирење, јаболко или портокал.

Вечера:
Една шолја кефир или кисело млеко.

Диетата трае десет дена и има извонредни резултати.

Ова се неговите совети, како да постигнете здравје и долговечност:

-Недостигот од движење е главниот непријател на здравјето. Колку повеќе се движиме, толку повеќе размислување.

-Мора да престанете со консумирање на алкохол и цигари.

-Ограничената исхрана ја елиминира дебелината. Никогаш нема да бидете дебели доколку внимавате што и колку јадете.

-Спијте најмалку 7 часа дневно.