Чудесен напиток кој го „јаде“ салото: веќе вториот ден ќе се почувствувате полесни и повитки

Потребни состојки:

loading...

1 лажица домашна јаболкова киселина

1 прстофат лута мелена пиперка

1 домашен лимон – кора и сок

loading...

Постапка:

Изрендајте го лимонот, па кората прелијте ја со 240 мл врела вода. По десет минути додадете ги останатите состојки и промешајте пред секоја голтка. Пијте пред и после секој оброк.

Дали знаете во што се крие тајната на овој напиток?

Лутото е корисно за подобра дигестија на храната, но исто така го забрзува метаболизмот. Стимулира согорување на мастите а нејзиниот состав воедно ја забрзува потрошувачката на калориите.

Оцетот помага во разградување на мастите, а лимонот го успорува таложењето на мастите

loading...