Едноставен колач од јаболка кој не се пече!

Потребни состојки:

1,4 кг јаболка

1 сок од лимон

300 г шеќер

1 ванилин шеќер

1/2 лажичка цимет

1 лажица рум

Вода

1 пудинг од ванила

1 пудинг од чоколадо

Бисквити за подлога (количината зависи од тавчето)

Малку варено кафе за натопување на долниот ред бисвити

1 шлаг

Ореви или лешници за поросување

Деталите погледнете ги во видеото: