Брза помош кај циститис

Ова е стар народен рецепт:

Штом ги почувствувате симптомите на циститисот (потреба за често мокрење со пецкање и болки при мокрењето), применете го следниот рецепт, кој ќе ве опорави за само 15 минути.

Потребни состојки:

-Кантарионово масло

-Подебела книжна салветка

-Пластично шише со топла вода

Постапка:

Хартиената салветка намачкајте ја со кантарионово масло и ставете ја како облога меѓу нозе.

Потоа, наполнете пластично шише со топла вода.

Легнете, раширете ги нозете и ставете го пластичното шише меѓу нозе, така да ви ја грее целата облога.

Добро покријте се и останете да лежите околу 15 минути.

Ќе почувствувате големо олеснување, а непријатните симптоми од циститисот ќе исчезнат.

Претходна статијаКонсумирајте го овој појадок секое утро – против мрзливи црева и помош при слабеење
Следна статијаЧај од бел трн за заштита и регенерација на црниот дроб