Адријана Лима користи еден рецепт кој неаодамна го објави а во кој се колне дека и помага во одржување на линијата.

Лима признава дека не постои магично стапче поради кое таа изгледа така добро и дека за извајано тело мора напорно да вежба, но нагласува дека хидратацијата и е најважна и дека со себе секогаш има неколку шишиња со вода.

Открива дека за одржување на линијата и подобро изведување на вежбите и помага едно супер смути од три состојки.

Откако ќе се разбуди Адријана за појадок го пие токму ова смути и го приготвува од органски намирници, па тврди дека поради него има рамен стомак. Вели дека токму ова смути и ја дава потребната енергија за да се разбуди и да може да издржи на тренинг.

Овој смути го забрзува метаболизмот и ве држи сити најмалку барем два часа:

Потребни состојки:

1 шолја вода

½ авокадо

Мед

Постапка:

Во блендер ставете шолја ладна вода. Преполовете го авокадото и во блендер ставете го авокадото. Блендајте додека смесата да се соедини и потоа додадете малку мед и уште малку блендајте.

Ако сакате вашето смути да има повеќе протеини, наместо вода ставете шолја млеко или половина шолја обичен јогурт.