Сите овие четири билки имаат потврдени лековити својства, а со консумација на овој еликсир ќе се подмладите за 20 години!

Руската народна медицина е богата со лековити рецептии, а меѓу нив се наоѓа и овој билен еликсир „Вечна младост“, комбинација од билки со исклучителна лековитост – камилица, кантарион, смиљ и пупки од бреза.

За приготвување на овој рецепт ќе ви биде потребно:

– 100 г цвет од камилица
– 100 г кантарион
– 100 г цветови од смиљ
– 100 г пупки од бреза

За приготвување на еликсирот добро измешајте ги наведените состојки и чувајте ги во херметички затворен сад.

Постапка:

Земете една голема лажица од мешавината и прелијте со половина литар зовриена вода, поклопете и после 20 минути процедете.

Напитокот чувајте го во термос за да остане топол. Испијте половина напиток наутро на празен стомак, а остатокот два часа после вечера.

После тоа не треба ништо да јадете ни пиете.

Третманот трае еден месец, секојдневно, а може да се повтори дури после пет години.

Овој напиток ќе ви помогне за:

-Да ослабете без држење диета

-да го регулирате метаболизмот

-ќе го прочистите организмот од токсини

-ќе ја подобрите работата на срцето, црниот дроб, бубрезите и панкреасот

-ќе се зголеми еластичноста на крвните садови

-помага при мултипла склероза

-превенира инфаркт и хипертензија

По желба може да заслади со лажичка мед.