Баунти колач без печење, готов е за десет минути

Овој колач е седмо небо за љубителите на Баунти, а се приготвува брзо додека да трепнете, за 10 минути.

Потребни состојки:

300 г мелени бисквити

200 г црно чоколадо

100 мл млеко

Фил:

500 мл млеко

80 г пченичен гриз

100 г шеќер

200 г кокос

Глазура:

100 мл слатка павлака

100 г црно чоколадо

40 г путер

Деталите околу приготвувањето погледнете ги во видеото:

Претходна статијаБогата погача од рачно месено лиснато тесто
Следна статијаДревен рецепт: домашен сируп против кашлица од црна рдоква (ШАЛГАН) со бонус