3 состојки и 30 минути од вашето време – добивате преубав ручек на маса

Ви досадија комплицирани рецепти кои бараат многу време и труд? Ако е така, тогаш ова пилешко би можело да стане вашиот омилен рецепт.

Потребни се само три состојки за овој гастрономски специјалитет:

500 г пилешко филе

1 литар павлака за готвење

2 крем супи од печурка

Постапка:

Во огноотпорен сад наредете сечкано пилешко, потоа поросете го со супите од печурка и прелијте со павлаката за готвење.

Ставете во рерна да се готви на 200 степени додека да порумени.
За помалку од половина час ќе имате одличен ручек со многу малку труд.

Претходна статијаШтом стане од спиење таа јаде по 1 лист чувар куќа. По неколку дена не можела да поверува што и’ се случило
Следна статијаПијалак со црвена боја – револуционерен рецепт за топење на масните наслаги