1 ЛАЖИЦА ДНЕВНО ЗА ЧИСТ ЦРН ДРОБ…Против маснотии и прочистување на цревата…Сите токcини се исфрлаат…Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 лажица мента (нане), сува билка
1 лимон
1 парче ѓумбир 3-4 см
3 сливи (свежи или суви)
4 суви смокви
8 урми
4 суви кајсии
1 литар вода

ПОСТАПКА:

1.Сите намирници исечкјте ги ситно, а лимонот сосе кора. Ставете г во тенџере и залијте ги со 1 литар вода.

2.Ставете на оган и од моментот на зовривање варете 10 минури на умерена температура.

3.Потоа процедете и пијте секој ден по една чаша на празен стомак. Постапката погледнете ја ОВДЕ.

Содржината што ќе остане можете да ја фрлите или да ја сочувате и да ја изблендирате и да ја поделите на неколку порции, па да јадете за празнење на цревата.

https://youtu.be/ZoJjXAb11Es?si=x77mL3hhv0UfF26R