Втријте го ова на било која лузна и гледајте како исчезнува – дерматолозите се шокирани

-Втријте го ова на било која лузна или дамка која ја имате на кожата и гледајте како тие исчезнуваат за многу кратко време! Дури и дерматолозите се шокирани!

Главната состојка на овој рецепт е медот кој ќе го подобри изгледот на вашата кожа. Освен тоа, ќе го подобри општото здравје.

Оваа маска може да се користи за акни, дамки, дисколорација и лузни на лице, а навистина едноставно се приготвува.

Потребни состојки:

1 лажица природен мед (од доверлив пчелар)

1 лажица мелено мускантно оревче

1 мала лажичка сок од лимон

1 лажица цимет

Постапка:

Измешајте ги сите состојки во сад додека да добиете густа смеса, а доколку вашата кожа е многу чувствителна, тогаш додадете повеќе мед.

Нанесете ја маската врз погодените места (не на цело лице) и оставете да делува 10 минути, па исплакнете со топла вода. Лекувањето завршете го со висококвалитетен хидрантен крем.

Маската треба почесто да се применува но само на загрозените места.

Претходна статијаЗа сите кои сакаат брзо да ослабат – ФЕНОМЕНАЛЕН РЕЦЕПТ
Следна статијаАко имате мозолка на овој дел од телото ВЕДНАШ обратете се на лекар – може да биде опасно