Урнебес салата: рецепт за приготвување на вкусна салата

Потребни состојки:

1 главица лук

100 г сирење

50 г ајвар

Лута пиперка

Масло

Деталите за приготвување погледнете ги на видеото:

Претходна статијаНајбрзите мини пирошки со сирење без чекање да надојдат, готови за 10 минути
Следна статијаПосен грилијаш, превкусно и преубаво изгледа