Дома Тагови зошто е здрав морковот

Таг: зошто е здрав морковот

Лек со моркови кој нема да ве чини ни пет пари,...

Карциномот на дебелото црево и ректумот, попознат како колоректален карцином, е трет најчест вид карцином кај мажи и жен. Ракот на дебелото црево е...

МОРКОВ – Крал на витаминот А, елиминатор на хеликобактеријата

Коренот на морковот содржи висок процент на јаглехидрати, белковини, пектин, флавоноиди, комплекс од минерални соли и витамини, витамини од групата Б (голема количина од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"