Дома Тагови зимница

Таг: зимница

Македонски пиперки-везенки во тегла за здрава зимница, без конзерванси, брзо и...

Рецепт и видео прилог на: Брзи Домашни Рецепти – Пиперки за зима. Направете здрава зимница со највкусните македонски пиперки на брз и едноставен начин. За...

Шарена туршија (Руска салата) без конзерванси – од 2,3 кг зеленчук...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти: Туршија без конзерванси Брза и едноставна постапка, а добивате вкусна и многу здрава без конзерванси. Од 2,3...

Лутеница – вкусен прилог со секое јадење, брзо се прави затоа...

Нема поубаво од домашна лутеница – фантастична пикантна салата за сите гурмани и љубители на лутата храна. Може да се послужи со било кое...

Надалеку прочуената македонска везенка-пиперка пригответе ја во тегла за зимница

Македонската везенка (Capsicum annuum) е доста барана сорта поради својот спечифичен вкус и мирис, но и изглед. Додека созреваат пиперките од оваа сорта, од...

48 часовни филети од пиперки со лук и магдонос, зимница без...

Фотографија и рецепт на Даниела, која пиперките ги приготви на еден многу едноставен, а вкусен начин, за што не е потребно ниту да се...

Пеглани сомборки без конзерванси, полнети со морков, лук и магдонос –...

Ако сакате да си приготвите здрава и вкусна салата без конзерванси и други додатоци, погледнете го рецептот за полнети и пеглани сомборки. Откао ќе...

Царска медицинска туршија во тегли со аспирин – готова е за...

Аспиринот или ацетисал (старо име за антипиретик) содржи салицилна киселина и служи за подобра конзервација на зеленчукот. Секако, може и без нив ако се...

Од 1,5 кг пиперки излегуваат три тегли за зимница – за...

Многу лесна и брза подготовка за вкусна зимница од црвени пиперки. Нема да ви одземе многу време, а вкусните киселки и крцкави пиперки можете...

Кисели пиперки без варење и за феноменални 10 минути

Време е да се подготвиме за зимниците и да си ги запишеме најдобрите рецепти. Ова е еден од најдобрите рецепти за кисела пиперка кој...

Најдобрата зимница на светот преполна со витамин Ц–пиперки полнети со зелка–без...

Многу вкусна зимница полна со витамин Ц! Потребни ви се само три состојки: Зелка, пиперки и сол. Зеленчукот “зрее” 15 дена и после тоа...