Дома Тагови зимница

Таг: зимница

Зелка за зимница – брза и лесна подготовка, без конзерванси, а...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – зелка за зимница. Многу едноставен и лесен рецепт, како да ја сочувате зелката за зимница. Оваа...

Највкусното зимско мезе – модри патлиџани во тегла, без конзерванси, здраво,...

Модриот патлиџан во тегла за зимница има многу посебен вкус, кој пробал знае. Како и секој друг рецепт за зимница, почнувајќи од пиперките на...

Брзи пиперки во тегла за зима, без конзерванси – вкусно и...

Рецепт и видео прилог на Брзи Домашни Рецепти: Пиперки за зима Брз и едноставен рецепт кој нема да ви одземе многу време, а ќе си...

Корнишони за зима – брзо и без конзерванси, од 2 кг...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни рецепти: Корнишони за зимница Направете вкусни и здрави корнишони за зимница, без конзерванси, на лесен и едноставен начин....

Екстра пиперка полнета со сирење, се приготвува за само неколку минути,...

Рецепт и видео прилог на “Мој кутак”: Пиперки полнети со сирење. Сомборка пиперка полнета со сирење, стар рецепт. Пиперките откако ќе ги приготвите може да...

Витамин Ц и каротен спакувани во 7 тегли, без конзерванси, по...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти: Кисела Мешана Салата Витамин Ц и каротен спакувани во тегла – вкусна салата за цела зима. Потребни состојки: 1...

Македонски пиперки-везенки во тегла за здрава зимница, без конзерванси, брзо и...

Рецепт и видео прилог на: Брзи Домашни Рецепти – Пиперки за зима Направете здрава зимница со највкусните македонски пиперки на брз и едноставен начин. За...

Шарена туршија (Руска салата) без конзерванси – од 2,3 кг зеленчук...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти: Туршија без конзерванси Брза и едноставна постапка, а добивате вкусна и многу здрава без конзерванси. Од 2,3...

Лутеница – вкусен прилог со секое јадење, брзо се прави затоа...

Нема поубаво од домашна лутеница – фантастична пикантна салата за сите гурмани и љубители на лутата храна. Може да се послужи со било кое...

Надалеку прочуената македонска везенка-пиперка пригответе ја во тегла за зимница

Македонската везенка (Capsicum annuum) е доста барана сорта поради својот спечифичен вкус и мирис, но и изглед. Додека созреваат пиперките од оваа сорта, од...