Дома Тагови жпосни пивски кифли

Таг: жпосни пивски кифли

Посни кифлички со пиво – се топат во уста, од малку...

Многу се вкусни, буквално се топат во уста. Фотографија и рецепт на Весна Несовановиќ Потребни состојки: 500 г остро брашно, 200 мл масло, 200 мл...