Дома Тагови жалфија и цимет

Таг: жалфија и цимет

Лек за речиси секоја болест: потребни ви се 2 состојки кои...

Важноста на жалфијата во историјата и нејзините лековити својства се покажуваат со фактот дека нејзиното одгледување било задолжително со закон. Имено, Карло Велики, франкискиот...

Циметот и жалфијата заедно – посилни се од секоја хемија: Овие...

Хипократ уште многу одамна го поставил прашањето: Зошто да умре човек во чија градина расте жалфијата? Зимата многумина од нас поскоро би ја преспале како...

Циметот и жалфијата заедно се посилни од секаква хемија: Овие 3...

Хипократ: “Зошто да умре човек во чија градина расте жалфијата?” Голем број луѓе не ја сакаат зимата и поскоро би ја преспале во хибернација како...