Дома Тагови зглоб

Таг: зглоб

ИСТРОШЕНА ‘РСКАВИЦА ВО КОЛЕНО: Овој природен лек ја обновува

Истрошената ‘рскавица и ош-тетните зглобови се симптом на остеоартритис, деге-неративна болест на зглобовите. Најчесто ги зафаѓа зглобовите на раката, коленото, колковите и карлицата, а...

Лекување на бурзитис: Ако имате оток во рамо, лакт, колк, колено...

Симптоми: -Болки, воспаление и оток во рамената, лактите, колковите, колената или зглобовите на дланките или стапалата, особено за време на истегнувања додека вежбате, дигате товар...

Превенција против рак: Природен рецепт со пченични ‘ркулци

Ова е рецепт за природен лек кој се покажал како многу успешен во лекувањето на многу болести, меѓу кои и карцином, а ни го...