Дома Тагови зачин

Таг: зачин

Ставете една лажица од овој зачин во саксијата и цвеќињата буквално...

Ако сте љубител на цвеќиња, тогаш сигурно сте подготвени да испробате секакви трикови кои ќе им помогнат да изгледаат убаво и да ве израдуваат...

НАПРАВЕТЕ вкусно домашно ГИРО по овој рецепт

Направете го овој странски специјалитет во домашна варијанта! Ова не е рецепт за гиро-пита, туку за порција која се сервира во кафаните. Меѓутоа, доколку сакате,...

За да имате вака голем домат, потребно е да научите некои...

Домат (науч. Solanum lycopersicum, разг. „патлиџан“) — едногодишно растение од фамилијата зрнци (Solanaceae), слично на компирот. Се употребува за исхрана на луѓе и животни....

Се слабее, а истовремено се јакне имунитетот – неверојатен НАПИТОК

Кога ќе замириса циметот, сите помислуваат на варено вино, но има еден напиток кој ќе ви биде првиот главен сојузник оваа есен и зима. За...

Мантии – најстариот и најдобриот рецепт

Мантиите се еден вид пита со месо. Имаат фантастичен вкус а за да се направат е потребен малку поголем труд, но секако дека се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"