Дома Тагови воден екстракт против рак

Таг: воден екстракт против рак

Лази бубе: Најсилниот природен антибиотик за бели дробови, бубрези, црн дроб...

Во народната медицина, растението драгољуб (лази бубе) е многу лековита билка. Познат е нејзиниот ефект за полесно искашлување на слузта и исфрлање на вишокот...

ЛАЗИ БУБЕ: најсилен антибиотик, за кожа, опаѓање на коса, за рак,...

Оваа билка порано многу се користела во исхраната, но во последно време е подзаборавена, иако е многу похранлива од компирот. Кај народот најчесто се...