Дома Тагови виткање сарма

Таг: виткање сарма

Вчера ми се пријадоа сармички, па денес за ручек го спремив...

Колку повеќе ќе употребите кромид и праз (без разлика што нема месо), толку сармата ќе биде повкусна. Добро би било садот во кој ќе...

РУСИНКАТА ТАТЈАНА: Порано правев само „редена“, а поради ќерка ми научив...

Многумина сакаат виткана сарма, но малкумина сакаат/знаат да ја прават, поради сложеноста на приготвувањето, односно потребното време за да ги свиткаат сите тие листови....